LOADING

Type to search

🤪 LIFESTYLE

Policia me syze të teknologjisë më të fundit…

Shk 2

Policia në Kinë kanë nisur të përdorin syze të pajisura me teknologjinë e njohjes së fytyrave për të identifikuar kriminelët e dyshuar.

Syzet janë të lidhura me një bazë të dhënash të brendshme të të dyshuarve, që do të thotë se oficerët mund të skanojnë shpejt turmën kur janë në kërkim të të kërkuarve, transmeton portali arbresh.info

Por kritikët kanë frikë që kjo teknologji do t’i japë më shumë fuqi qeverisë.

Syzet tashmë kanë nisur efektin, efektivët kanë kapur shtatë të dyshuar, sipas mediave shtetërore kineze.

Policia ka përdorur pajisjet e reja në një stacion treni të zënë në qytetin qendror të Zhengzhou për të identifikuar të dyshuarit.

Të shtatë personat që u kapën akuzohen për krime që variojnë nga goditjet dhe trafikimi i qenieve njerëzore

 

Lajmi i marre nga :http://www.arbresh.info/bota/kinezet-syze-te-teknologjise-te-fundit-per-te-kapur-kriminelet/

 

1 Comments

  1. Keshia Rosner Shkurt 15, 2019

    I together with my pals were found to be viewing the best procedures found on your web blog then before long developed a horrible feeling I never thanked the site owner for those techniques. These people are actually totally joyful to read through them and already have without a doubt been using these things. Appreciation for genuinely well helpful and then for finding this kind of superb ideas millions of individuals are really needing to discover. My personal sincere regret for not expressing appreciation to you earlier.

    Përgjigjiuni

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *